MASÁŽE

Thajská reflexní masáž nohou

Velmi příjemná masáž, která Vás nejenom nesmírně osvěží, ale díky masáži reflexních bodů má velmi pozitivní vliv na Vaše zdraví. Na rozdíl od klasické reflexní masáže je tato technika založená více na masérských hmatech.

ANTICELULITIDNÍ MASÁŽ

Díky speciálním hmatům anticelulitidní masáže dochází ke stimulaci podkožní tukové struktury a ovlivnění hlubokého krevního a lymfatického systému. Kompresní hmaty mají příznivý vliv na podkožní metabolismus a dochází k lepšímu spalování tuků. Aktivují se hluboké svalové struktury a rozrušují tukové tkáně. Rychlými a rytmickými pohyby, hloubkovým působením na tukové vazivo, prohříváním nohou a působení zábalem se uvolní tukové buňky, zlepší se podkožní metabolismus, krevní oběh a zrychlí se odtok toxických látek z těla.

Speciální zábal obsahuje látky, které mají výrazně stimulační účinek na většinu buněk lidského organismu. Významný je účinek na kůži a podkoží ve smyslu potlačení a prevence celulitidy, vyhlazení strií a drobných žilek, kožních erozí a vypnutí kůže. Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou a celkové relaxaci. Velký rozdíl pocítíte již po prvním ošetření (k viditelnému odbourávání dochází ještě intenzivně v následujících cca 3 dnech). Uvolněný tuk a toxiny je proto žádoucí odplavit z těla ven ( tekutiny, zvýšená tělesná aktivita). Pro dlouhodoběji usazované struktury a ustálení získaného stavu je doporučována kůra 5ti po sobě jdoucích masáží ( 1- 2 masáže týdně).

Celulitida je vlastně chytré ochranné opatření a takové varování. Pokud je v našem těle příliš mnoho toxinů, které by mohly kolovat v organismu a poškozovat jej, tělo je přemění na tuk. Podkožní tukové buňky se pak spojují do větších celků, které tlačí proti pokožce, zhoršují její prokrvení a poškozují vazivo. Buňky tak sílí, tuhnou a vzniká i viditelné zvlnění kůže – celulitida.

Celulitida je dnes velmi častá u mnoha žen různého věku i váhy a kromě estetiky působí často negativně i na psychiku, přestože se nejedná pouze o problém vzniklý v důsledku nadváhy. Ke vzniku celulitidy přispívá mnoho faktorů: stres, špatné stravovací návyky, nedostatek pohybu, nesprávně nastavený pitný režim, hormonální antikoncepce apod. Jedná se tedy o nejen estetický, ale i zdravotní problém, který je možné péčí odstranit a změnou některých návyků již nenechat obnovovat.

RELAXAČNÍ MASÁŽ

Relaxační masáží dochází k uvolnění svalů a spouští se biochemické procesy, jejichž výsledkem je snížení citlivosti na vnímání bolesti, zlepšení nálady a celková duševní regenerace. V průběhu masáže je postupně snižována hladina stresových hormonů a dochází k velmi účinné duševní regeneraci a podstatné redukci stresu. Masáž je pomalá a jemnější za doprovodu relaxační hudby v příjemném prostředí.

Regenerační masáž

Rozmasírováním ztuhlého svalového systému při se při regenerační masáží uvolňují jednotlivá svalová vlákna a dochází k povolení spazmů. Nastupuje celková regenerace organizmu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla. Regenerační masáž, může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin.

Pozitivní účinky masáže

Prokrvují a tím zlepšují přívod kyslíku a potřebných živin do tkání, odstraňují toxické látky a zplodiny látkové výměny z těla. Uvolňují svalové napětí, příznivě ovlivňují centrální nervový systém / stimulují či relaxují / uvolňují psychickou vyčerpanost a zlepšují kloubní pohyblivost.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je v dnešní době skutečně velmi oblíbená. Patří mezi velmi žádané procedury nejenom u nás, ale i ve světě.

Je to velmi příjemná a regenerační procedura, která navíc báječně uvolní zatuhlé svalstvo a navodí pocit naprosté relaxace. Tento pocit je nesdělitelný a patří skutečně mezi skvostné zážitky. skupin.

Pro koho je masáž vhodná:

Masáž se doporučuje nejen lidem s bolestmi zad, ale také těm kteří jsou velmi vytížení a žijí v neustálém stresu a úzkosti. Při této masáži, která působí velmi příznivě na psychiku a podporuje kvalitní a vydatný spánek, se budete cítit svěže a odpočatě. 

Kontraindikace:
Masáž není vhodná v případě nádorů, vysokém tlaku, tuberkulózy, otevřených ran, silného krvácení, pohmožděnin, popraskané pokožky, trombózy, zánětu žil, při křečových žilách nebo bolesti lýtek neznámého původu.
Těhotné ženy (možná masáž nohou, rukou, šíje – nižší teploty) a lidé trpící cukrovkou nebo jinou nemocí by měli mít k této terapii svolení od lékaře.

Indická antistresová masáž hlavy

Bezpečná a efektivní terapie, která odstraňuje bolesti hlavy, stres, bolesti a napětí v šíji, bolesti hlavy, únavu očí, nespavost i problémy se soustředěním. Vychází z technik ájurvédské masáže pocházející z Indie, probíhá  zásadně vsedě  a můžete při ní zůstat ve svém pohodlném oblečení. 

 Při masáži je masírována horní část zad, ramena, šíje, pokožka hlavy a obličeje. Napětí z tlaků současného moderního způsobu života se shromažďuje právě v ramenou, krku a na částech hlavy. Indická masáž hlavy působí na dvou úrovních: na fyzické úrovni tím, že pracuje s kožní a svalovou tkání, na psychologické úrovni, tím že pracuje s energetickými kanály. V evropských podmínkách se většinou nepoužívají  do oleje a krémy, pouze speciální hmaty ( na přání lze však použít např. levandulovou vodu do vlasů a některý z relaxačních olejů na masáž rukou a šíje.

Výsledný účinek:
  • jemný rytmus pomáhá zrušit blokády,
  • odstraňuje každodenní stres a duševní napětí,
  • utlumuje bolesti hlavy,
  • zmírňuje projevy únavy očí,
  • mírní pocit hučení v uších,
  • zlepšuje přísun živin potřebných pro zdravý růst vlasů,
  • zmírňuje napětí v ramenou,
  • navozuje pocit duševní pohody,
  • povzbuzuje krevní oběh,
  • podporuje činnost nervového systému,
  • zlepšuje funkce imunitního systému.

 

Kdy se masáž nedoporučuje ( kontraindikace):
  • při infekčním onemocnění,
  • velmi vysoký nebo nízký krevní tlak,
  • onemocnění cév,
  • místní infekce nebo zánět, poranění hlavy,
  • nádorová onemocnění,
  • epilepsie,
  • lupénka,
  • těhotenství.

Breussova masáž zad ( páteře)

Jde o jemnou, citlivou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády a zároveň regeneruje meziobratlové ploténky. 

Breussova masáž se využívá především na veškeré problémy páteře, jako jsou například bolesti meziobratlových plotének, které je možné pomocí této speciální metody poměrně lehce, bez rizika a s vysokou pravděpodobností vyléčit, což řeší poměrně široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné to vede k velice účinnému odbourávání hluboko uložených psychických problémů. 

Speciálními masážními hmaty za použití třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla ( namísto třezalkového oleje lze použít např. jalovcový masážní olej).

Jak pomáhá:
  • uvolňuje tělesné, psychické a duševní blokády,
  • uvolňuje napětí v okolí páteře, vyživuje ploténky a jednotlivé obratle,
  • zlepšuje prokrvení, čímž napomáhá odstraňovat bolest,
  • podporuje uvolnění svalů,
  • podporuje zdravý a klidný spánek.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je terapeutická technika, při níž terapeut jemným tlakem ruky provádí konkrétní hmaty, které uvolní lymfu. Ta dále proudí z mezibuněčného prostoru přes kapiláry, mízní cévy a uzliny a následně je nasáta do krevního řečiště. Lymfa obsahuje odpadní látky, metabolity, odumřelé buňky, bakterie, vodu,.. Lymfatický systém je vlastně taková „čistička“, která odvádí přebytečné tekutiny a odpadní látky z těla pryč, tím pomáhá rychlejšímu odplavení odpadních látek, tekutin a otoků, urychluje regeneraci a hojení tkáně. Využívá se tím tedy k celkovému pročištění těla, také k podpoře imunitního systému, podpoření hubnutí a odstranění celulitidy.

Na začátku každé terapie musí lymfodrenáži předcházet tzv. otevření spádových uzlin ( hlavního rozvodí ).

Tlak, který terapeut vyvíjí dlaněmi a prsty, je velice jemný a dostatečně silný tak, aby terapeut neklouzal po pokožce, ale zároveň netlačil do podkožních struktur (sval, kost…).

Manuální tahy nad lymfatickými cévami jsou vždy vedeny ve směru k lymfatickým uzlinám. Těmito pohyby dochází ke stimulaci pohybu lymfy směrem k pravé klíční kosti, kde hlavní mízovod ústí do horní duté žíly a lymfa vtéká do krevního řečiště. Odpovídající rytmus aktivuje i parasympatický nervový systém, což vede k relaxaci klienta. Tato procedura urychluje metabolismus a je proto nutné navýšit příjem tekutin a v den procedury nezatěžovat příliš organismus (běžně se může dostavit únava a již během procedury urychlení funkce ledvin.

Kdy je manuální lymfodrenáž vhodná ( indikace)
  • u sportovně aktivních klientů, kdy lymfodrenáž podporuje rychlejší odbourávání katabolitů (splodin) buněčného metabolismu a podporuje regeneraci svalů a dalších tkání (např. běžci, hokejisté, fotbalisté atd.)
  • po operaci kloubů od 12. dne (rána musí být zhojena)
  • po onkologickém onemocnění (jsou-li K-markery v krevním vyšetření již negativní)
  • u gynekologických obtíží např.: dysmenorrhea (bolestivá menstruace), funkční sterilita…
  • u chronické žilní nedostatečnosti (křečové žíly, tromboflebitida, ateroskleroza, zánět žil…)
  • prevence zánětu hlubokého žilního systému před a po plánované operaci (dle lékaře)
  • v terapii bércových vředů
  • u diabetiků (neuropatie, angiopatie)
  • v terapii artrózy kyčelních, koleních a hlezenních kloubů (otoky dolních končetin způsobené funkčním opotřebování kloubů)
  • primární a sekundární lymfedém
  • onkologické indikace pouze po doléčení karcinomu a metastáz (ablace mammy, resekce uzlin, po radioterapii…dle lékaře)
  • chronická žilní insuficience a prevence hlubokého žilního zánětu (před i po operacích)
  • bolesti cévního původu (ateroskleróza tepen, žilní trombóza, křečové žíly, blokáda mízního řečiště…)
  • terapie bércových vředů (v klidovém stádiu)
  • poruchy prokrvení (Raynaudova nemoc, akrocyanóza)
  • extrémní svalové zatížení
  • celulita – laicky nazývaná „celulitida“ (lymfodrenáž slouží jako podpůrná metoda i např. při terapii celulity rázovou vlnou, ultrazvukem, kryoterapií…)
  • liposukce (po operačních i neinvazivních zákrocích)
Kdy je manuální lymfodrenáž nevhodná ( kontraindikace)
  • u kožních onemocnění (plísně, záněty kůže a měkkých tkání, otevřené rány, hnisavé kožní rány, proleženiny v akutním stadiu) – hygienické důvody
  • onkologické onemocnění v akutní fázi – riziko rozšíření nemoci
  • těžké srdeční onemocnění (isch. choroba srdeční, angina pectoris, infarkt myokardu, nestabilizovaná hypertenze, hypotonie…) – zvyšená cirkulace lymfy vede k nalití většího množství lymfy do krevního řečiště. Srdeční sval musí kapacitně větší průtok zvládnout.
  • těžké plicní onemocnění (bronchiální astma, chronická bronchitida, obstrukční choroba plicní, akutní plicní edém…)
  • u vážného onemocnění jater a ledvin – aby nedošlo k ještě vyššímu skokovému zatížení těchto interních orgánů
  • cévní mozková příhoda
  • zvýšená funkce štítné žlázy (hyperthyreosa)
  • neurologické onemocnění (epilepsie, neuropatie, plexopatie…)
  • nediagnostikované břišní obtíže
  • akutní žilní zánět (tromboflebitida)
  • akutní infekční onemocnění (chřipková viróza, zvýšená tělesná teplota…)
  • osteosyntéza a endoprotézy v léčené oblasti